Kto dzwonił

Głuche telefony lub nieustanne, nachalne telefony reklamowe – jak się przed nimi bronić? Możemy zablokować połączenia z danego numeru, ale bywa, że sami jesteśmy ciekawi, co to za numer i zaczynamy poszukiwać możliwych odpowiedzi. Jeżeli to nie żaden nasz znajomy, bank, firma czy dawny partner biznesowy, i dalej nie wiemy czyj to numer, możemy spróbować poszukać go w internetowej wyszukiwarce numerów. Większość poszukiwanych przez użytkowników numerów jest możliwa do sprawdzenia. Zamiast się zastanawiać – pytajmy co to za numer.

W ten sposób z łatwością dowiemy się, kto dzwonił. Tak jak większość irytujących połączeń posiada swoje recenzje, tak również my sami możemy zostawić swoją opinię na temat znanego nam dzwoniącego, o którego numer są zapytania. Dzieląc się wiedzą z innymi użytkownikami, pomagamy i zarazem korzystamy z ich pomocy. Nie musimy martwić się odpłatnością usługi ani dostępem do wyrażenia swojej opinii – każdy może udzielić pytającym informacji czyj to numer i co z nim zrobić.

Nie trzeba być ekspertem, żeby mieć intuicję do nieodbierania nieznajomych połączeń, nierzadko zdarzających się o dziwnych porach. W gorszych przypadkach możemy zostać obciążeni rozmową na koszt abonenta, w lżejszych – nic nam się nie stanie, co najwyżej zdenerwujemy się bezczelnym zajmowaniem naszego czasu. Ciekawość kto dzwonił może być silniejsza niż automatyczny odruch zablokowania połączeń z podejrzanego numeru, ale tę ciekawość lepiej zaspokoić wykorzystując specjalnie do tego celu przeznaczone narzędzia.

Więcej: numer telefonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *