Walce wibracyjne

walce drogowe

Prezentujemy najlepsze jakościowo walce drogowe. Walce są bardzo dobrze znanym wyposażeniem nawet tym osobom, które nie mają zupełnie niczego wspólnego z budownictwem. Wpływa na to zapewne ich bardzo charakterystyczny wygląd. Walce są na tyle złożonymi maszynami, że posiadają poszczególne odmiany.  Dla przykładu można wyróżnić jeszcze: walec wibracyjny,  walce tandemowe, mini walec drogowy, walec pojedynczy, mini walec okołkowany oraz jeszcze walec wacker .

Na czym polega działanie walca?

Walec jest maszyną lub też jej częścią, której działanie polega na walcowaniu oraz zagęszczaniu, co jest bardzo powszechne w przypadku walców budowlanych. To właśnie one są wykorzystywane do zagęszczania gruntów w robotach ziemnych oraz zagęszczania mas nawierzchniowych, co jest bardzo ważną czynnością przede wszystkim w przypadku budowy dróg. Dzieje się to w ten sposób, że sztywne koła (tzw. wały) wywierają silny nacisk na daną powierzchnię. Zagęszczanie powierzchni zachodzi podczas poruszania się pojazdem.

Walec wibracyjny, czym jest?

Walce wibracyjne cechują się gównie jednoczesnym oddziaływaniem statycznym i dynamicznym. W pojeździe jest zamontowany odpowiedni układ wirujących mas. To właśnie on gwarantuje drgania osiągające częstotliwość do 50 Hz. Cechują się także intensywną głębokością funkcjonowania, która osiąga nawet 2 m.

Walec Wacker

Te maszyny cechują się głównie jakością produkcji i pewnością solidnego oraz trwałego działania. Oczywiście ceny tych urządzań są relatywne do ich możliwości. Modele te cechują się głównie możliwością zdalnego sterowania, nader ułatwia wjechanie w nawet najtrudniej dostępne miejsca podobnie, jak w sytuacji innych jeszcze maszyn – walce tandemowe.
Walce są oczywiście bardzo potrzebnymi maszynami służącymi głównie walcowaniu i zagęszczaniu powierzchni. Są one bardzo ważne przede wszystkim w czasie wszelkich robót drogowych. Stąd widocznym jest, że wraz ze wzrostem ilości zleceń i przetargów na budowę dróg, wzrasta także pozycja tych maszyn na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *